26. Rajd Niepodległości – relacja

26. Rajd Niepodległości 2017 dobiegł końca.

W tym roku, na starcie stawiły się 62 załogi, z których rajd ukończyło 56. V Runda SMB 2017 składała się z 3 prób sprawnościowych przejeżdżanych trzykrotnie. Rywalizację rozpoczęła Próba Outlet, zlokalizowana na parkingu centrum handlowego przy ulicy Wysockiego 67.  Pierwszy odcinek padł łupem załogi Adrian Nidzgorski / Piotr Pułtorak w Hondzie Civic. Jednakże prowadzeniem nie cieszyli się zbyt długo, gdyż od drugiego odcinak objęła je załoga Tomasz Wasilewski / Łukasz Struk w Mitsubishi Lancerze, którego nie oddała już do samego końca.

Drugi i trzeci odcinek – PS Politechnika i PS Giełda Samochodowa padły łupem Tomasza Wasilewskiego który pierwszą pętlę zakończył jako lider. Na drugim miejscu, ze stratą 6,1s, uplasował się Marcin Malinowski. Tuż za nim, bo tylko 0,6s, był Grzegorz Sianko. Start do drugiej pętli przywitał zawodników pięknym słońcem, jednakże odcinki wciąż były usiane kałużami. To sprawiało że wszytko mogło się wydarzyć. Żadna z załóg nie mogła pozwolić sobie na najmniejszy błąd.

I tak też się wydarzyło. Pierwsza trójka klasyfikacji, po drugiej pętli nie uległa zmianie. Przed zawodnikami zostały już tylko 2 próby, gdyż PS8 – Giełda Samochodowa 3, był wolnym przejazdem. Na tych odcinkach najwięcej zyskała załoga Adam Tumiel / Konrad Bitowski w Subaru Impreza. Udało im się odrobić straty i ostatecznie zakończyć rajd na 3 pozycji w klasyfikacji genrealnej ze stratą 3,8s do drugiej załogi Marcin Malinowski / Sebastian Kmiecik w Fordzie Fiesta. Zwycięzcami klasyfikacji generalne z przewagą 17,6s została załoga Tomasz Wasilewski / Łukasz Struk w Mitsubishi Lancerze.

Klasyfikacja Końcowa

Szczegółowa Klasyfikacja
Na PS1   Po PS1
Na PS2   Po PS2
Na PS3   Po PS3
Na PS4   Po PS4
Na PS5   Po PS5
Na PS6   Po PS6
Na PS7   Po PS7
Na PS8   Po PS8
Na PS9   Po PS9

Klasyfikacja Team
Lista Kar
Lista Dyskwalifikacji