Za nami II runda SMB!

W zimny i mokry marcowy weekend spotkaliśmy się po raz kolejny na białostockich Krywlanach, by rozegrać drugą odsłonę Samochodowych Mistrzostw Białegostoku. W imprezie udział wzięło ponad 40 załóg.

Sześć prób sportowych, łącznie 16 kilometrów do przejechania i wyścig z czasem o punkty kolejnej rundy SMB. Było bardzo ciekawie i emocjonująco. W marcowej rundzie wystartowała duża grupa załóg, które widzieliśmy w inauguracyjnej imprezie na stadionie miejskim.

Mieliśmy też kilku gości specjalnych. Byli to między innymi piłkarze Dmytro Chomczenowski i Rafał Grzyb, kapitan białostockiej Jagiellonii, lidera polskiej ekstraklasy piłkarskiej, którzy w specjalnie przygotowanej Skodzie Kodiaq zaprezentowali swoje umiejętności rajdowe. Przejazd piłkarzy wzbudził spore zainteresowanie obserwatorów naszego marcowego wydarzenia.

Załogi rozpoczęły rywalizację dokładnie o 11.00. Jako pierwszy ruszył do walki Tomasz Wasilewski zwycięzca ubiegłorocznej edycji SMB i tryumfator inauguracyjnej rundy rozegranej w lutym. Wraz ze swoim nowym pilotem Łukaszem Strukiem, który pojawił się na prawym fotelu jego Mitsubishi Lancera po raz pierwszy, rozpoczęli rywalizację 43 załóg w II rundzie.

Tuż za nimi na starcie zjawiły się kolejne załogi z tegorocznej klasyfikacji generalnej. Piotr Kamiński z Tomaszem Strukiem (BMW 318), Adrian i Ewelina Żendzian (BMW M50), Marcin Dziewiątkowski i Wiktor Jakubowski (Opel Astra GSi) oraz Adam Tumiel i Konrad Bitowski (Subaru Impreza).

Po sześciu próbach sportowych najlepszy wynik uzyskała załoga Adigo RT, liderów tegorocznej klasyfikacji generalnej Tomasz Wasilewski/Łukasz Struk jadących Mitsubishi Lancer EVO X, która o ponad 7 sekund wyprzedziła załogę Stag Rally Team Grzegorza Sianko/Jacka Pliszkę w Hondzie Civic oraz kolejną załogę Stag Marcina Dziewiątkowskiego/Wiktora Jakubowskiego w Oplu Astra Gsi. Kolejne pozycje zajęły załogi jadące Subaru Imprezą Łukasz Bielecki/Paweł Robakowski oraz Adam Tumiel/Konrad Bitowski.

W klasyfikacji generalnej cyklu prowadzenie utrzymała załoga Adigo RT Tomasz Wasilewski/Łukasz Struk.

Zdjęcia i ciekawostki znajdziecie na naszym profilu facebookowym TUTAJ

W poszczególnych klasach zwyciężyli:
K1 – Igor Puchowicz/Łukasz Sztukowski (Fiat CCS)
K2 – Grzegorz Sianko/Jacek Pliszka (Honda Civic)
K3 – Marcin Dziewiątkowski/Wiktor Jakubowski (Opel Astra Gsi)
K4 – Tomasz Wasilewski/Łukasz Struk (Mitsubishi Lancer Evo X)
RWD – Daniel Jedliński/Andrzej Grześko (BMW 323)

WYNIKI:

Klasyfikacja Końcowa
Szczegółowa Klasyfikacja
Na PS1   Po PS1
Na PS2   Po PS2
Na PS3   Po PS3
Na PS4   Po PS4
Na PS5   Po PS5
Na PS6   Po PS6

Klasyfikacja Team
Lista Kar
Lista Dyskwalifikacji