Zimowe Grand Prix zakończone. Inauguracja sezonu SMB na białostockim stadionie.

W sobotę zakończyła się IV edycja Zimowego Grand Prix Białegostoku będąca jednocześnie inauguracyjną rundą Samochodowych Mistrzostw, których kolejny cykl rozpoczął się na białostockim stadionie miejskim. Do zawodów zgłosiło się 46 załóg. Wygrał jeden z faworytów.

Samochodowe Mistrzostwa Białegostoku zainaugurowały swój tegoroczny cykl. Imprezą otwierająca sezon było Zimowe Grand Prix Białegostoku, które odbyło się już po raz czwarty. Arena zmagań był parking stadionu miejskiego w Białymstoku, gdzie cztery próby miały rozstrzygnąć, która z załóg wygra inauguracyjną imprezę. Zawody miały swoich faworytów, ale też zabrakło w nich kilku załóg, które z powodzeniem rywalizowały przed rokiem.

Zwycięzcami zostali Tomasz Wasilewski i Emil Borek w Mitsubishi Lancer Evo X, którzy okazali się najszybsi na wszystkim czterech próbach. Załoga doskonale znana z występów w poprzednim roku – Tomasz Wasilewski jest zwycięzcą ubiegłorocznego cyklu – zdecydowanie pokonała konkurentów i wygrała w klasyfikacji generalnej.

Tuż za nimi uplasowali się Piotr Kamiński i Tomasz Struk jadący BMW E36 318i, co było małą niespodzianką. Zajęli oni miejsce pechowej załogi Paweł Siodmok/Paweł Pezowicz, którzy po drugiej próbie wskoczyli na fotel wiceliderów. Niestety ich Renault Clio uległo awarii i załoga musiała zakończyć swój udział w trakcie trzeciej próby.

Trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej zajęli Adrian Żendzian i Ewelina Żendzian, również w BMW (E30 M50) z minimalną stratą do wiceliderów.

Do zawodów zgłosiło się 46 załóg. Oprócz niemal całej czołówki ubiegłorocznego cyklu również obcokrajowcy z Litwy. W klasie gość zobaczyliśmy Dariusa Sauleviciusa w Toyocie Yaris TSport, znanego również z poprzednich edycji SMB. Imprezie towarzyszyła znakomita pogoda, a załogi dopingowało wielu kibiców, którzy zjawili się na stadionie miejskim w Białymstoku. Warunki do rywalizacji były wymarzone i choć pierwsza tegoroczna impreza to Zimowe Grand Prix, rozegraliśmy ją w iście wiosennej aurze.

Dziękujemy wszystkim wraz z obecnością których cykl Samochodowych Mistrzostw Białegostoku zainaugurował swój kolejny sezon. Następna impreza odbędzie się już za miesiąc – 25 marca 2017 roku.

Klasyfikacja Końcowa
Szczegółowa Klasyfikacja
Na PS1   Po PS1
Na PS2   Po PS2
Na PS3   Po PS3
Na PS4   Po PS4

Klasyfikacja Team