„31. Impreza Samochodowa Barbórka 2016” – VI runda SMB 2016 – 03.12.2016r. – WYNIKI

SMB 2016 zakończone!

Tegoroczny cykl Samochodowych Mistrzostw Białegostoku zakończony. Ostatnim akcentem sezonu 2016 była niezwykle emocjonująca i widowiskowa walka o Nocne Trofeum Monte-Krywlany. W miniony weekend ponad 50 załóg walczyło w Białymstoku w ostatniej rundzie SMB.

Sobotnia impreza samochodowa Barbórka, rozgrywana już po raz 31. była ostatnią rundą tegorocznych Samochodowych Mistrzostw Białegostoku. Sześć rajdowych weekendów, wiele emocji, mnóstwo znakomitych popisów rajdowców nie tylko z naszego regionu, ale z całego kraju i zagranicy i na deser niezwykle widowiskowa rywalizacja w Nocnym Trofeum Monte-Krywlany. Sezon rajdowy Automobilklubu Podlaskiego dobiegł końca. Podlaska Barbórka była ostatnim akcentem w tym sezonie.

Imprezę na białostockich Krywlanach wygrała załoga  Marcin Dziewiątkowski/Leszek Janusz jadąca Peugeotem 106 XSI. Białostoczanie okazali się najszybsi wśród 51 załóg, które podjęły rywalizację. Dodatkowego smaczku dodawał fakt, że szansę na zwycięstwo w całym cyklu miały trzy załogi. Oprócz wspomnianych zwycięzców w sobotę, również dotychczasowi liderzy klasyfikacji generalnej Tomasz Wasilewski/Łukasz Struk w Mitsubishi Lancer oraz jadący BMW 318 iS Robert Kwaśniak i Adam Reszuta, trzeci w „generalce”. Jednak mimo zwycięstwa w sobotę ekipa Stag RT nie zdołała wyprzedzić podróżujących w tym sezonie w efektownym Lancerze liderów i zaledwie jednym punktem ustąpiła wygranej w SMB.

W klasyfikacji generalnej wygrała załoga Dziewiątkowski/Kraczko przed Wasilewskim/Strukiem oraz debiutującymi w tym sezonie Krzysztofem Nowakowskim i Karolem Nowakowskim jadącymi efektownym Subaru Imprezą STI.

Na starcie w sobotę widzieliśmy wielu znanych kierowców. Wśród amatorów pojawiło się również kilka twarzy, których pamiętamy z rajdów „licencjonowanych”. To przede wszystkim załoga Wiesław Zagon/Adrian Fiedoruk w Renault Clio czy Litwini Darius i Andrium Saulevicius. Powrót po wielu latach nieobecności zaliczył również Artur Radecki, który podobnie jak wcześniej wspomniani wystartowali w białostockiej Barbórce w klasie Gość.

Niezwykle efektownie prezentowali się Litwini. Szczególnie Igoris Aleksiejević i Raimundas Grinciunas w Fordzie Sierra z napędem na cztery koła. Warto wspomnieć również o załodze Grzegorz Sianko/Jacek Pliszka, którzy w swojej Hondzie Civic próbowali się wbić do czołówki i ostatecznie zajęli 6. pozycję. Ale na uwagę zasługują również inne załogi. Między innymi Paweł Sadowski/Paweł Mozolewski (Subaru Impreza), Konrad Niewiarowski/Mariusz Lewoń w Audi 80 Quattro, Adam Tumiel/Konrad Bitowski (Subaru Impreza) czy Robert Kwaśniak/Adam Reszuta w BMW 318 IS. To czołówka sobotniej imprezy i całego tegorocznego cyklu.

Emocji nie brakowało podczas przejazdu niemal każdej z prób. Zmieniające się warunki pogodowe i postępujący mróz utrudniały kierowcom zadanie. Szczególnie efektownie wyglądała rywalizacja w nocnym trofeum Monte-Krywlany. Najszybszą okazała się załoga Artur Czugan/Dawid Dudzicz, którzy w swoim Peugeocie 106 wykręcili najlepszy czas. Tuż za nimi uplasowali się Robert Dąbkowski w Fodzie Focus oraz Mateusz Lewicki i Patryk Bryzgiel jadący Fiatem Seicento.

Samochodowe Mistrzostwa Białegostoku to rywalizacja w siedmiu klasach. Oprócz klasyfikacji generalnej, w której zwycięzców wymieniliśmy wyżej w poszczególnych klasyfikacjach wygrali: Klasa K1 – Igor Puchowicz/Igor Sztukowski – Fiat CCS, Klasa K2: Marcin Dziewiątkowski/Leszek Janusz – Peugeot 106 Xsi, Klasa K3: Robert Kwaśniak/Adam Reszuta – BMW 318is, Klasa K4: Tomasz Wasilewski/Łukasz Struk – Mitsubishi Lancer EvoX, Klasa GOŚĆ: Wiesław Zagon/Adrian Fiedoruk – Renault Clio, Klasa RWD: Robert Kwaśniak/Adam Reszuta – BMW 318is.

Poniżej prezentujemy wyniki VI rundy SMB 2016

Klasyfikacja Końcowa

Szczegółowa Klasyfikacja

NaSZ1
PoSZ1
NaSZ2
PoSZ2
NaSZ3
PoSZ3
NaSZ4
PoSZ4
NaSZ5
PoSZ5

Klasyfikacja Team

Lista Kar

Lista Wykluczeń

Galeria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *