Relacja i Wyniki

2.Samochodowy Rajd Bielska Podlaskiego dobiegł końca.

Na starcie stawiło się 48 załóg. Przekrój startujących aut, był bardzo szeroki. Od CC zaczynając, przez  Civici i Fiesty oraz pełną gamę BMW, na Lancerach i Imprezach kończąc. Każdy zawodnik mógł znaleźć równego sobie konkurenta, dzięki czemu rywalizacja była ciekawa i zacięta w każdej z klas.

Walkę widać było już na pierwszym odcinku, gdzie aż trzech zawodników, osiągnęło dokładnie ten sam (trzeci) czas przejazdu. Pierwszy odcinek padł łupem załogi Tomasz Wasilewski/Martyna Drausal w Mitsubishi Lancer. Niestety, drugi odcinek okazał się dla nich bardzo pechowy. Problemy techniczne spowodowały spadek na ostatnie miejsce i mimo późniejszych wygranych odcinków ostatecznie nie pozwoliły na osiągnięcie dobrego wyniku. Po drugim odcinku na prowadzenie wyszedł Adrian Żendziań z Piotrem Pyłkowskim w BMW E36. Jednakże sekundowa przewaga nad Adamem Tumielem z Konradem Bitkowskim w Subaru Impreza nie starczyła na długo, gdyż już po 3 odcinku wyszli oni na prowadzenie. Zaraz z w/w zawodnikami toczyła się równie interesująca walka pomiędzy trzema załogami – Piotr Kamiński/Tomasz Stuk w BMW E36, Marcin Malinowski/Sebastian Kmiecik w Fordzie Fiesta oraz Grzegorz Sianko/Jacek Pliszka w Hondzie Civic. Ostatecznie na pierwszy serwis, na trzecim miejscu zjeżdżał Piotrek z Tomkiem.

Przed drugą pętlą, wiadomym było, że żaden z zawodników nie będzie mógł sobie pozwolić na najmniejszy błąd. Walka toczyła się o ułamki sekund. Z tej walki, już na drugim przejeździe odpadł Grzegorz Sianko. Po 6 odcinkach, prowadzenie utrzymała załoga Adam Tumiel/Konradem Bitkowskim(Subaru Impreza). Świetna jazda Marcina Malinowskiego z Sebastianem Kmiecikiem (Ford Fiesta) dała im drugą pozycję ze stratą 2,9s, przesuwając tym samym zespół Adrian Żendziań /Piotr Pyłkowski (BMW E36) na trzecią lokatę (strata 4,7s).

Po drugim serwisie, na zawodników czekała próba Ratusz, która tego dnia była jechana po raz pierwszy. Bezkonkurencyjny okazał się na niej Daniel Jedliński pilotowany przez Andrzeja Grześko w BMW 323. Czysta i dynamiczna jazda pozwoliła im wskoczyć na 4 pozycję i uświadomiła 3 pierwszych zawodników że konkurencja nie śpi.  Drugi przejazd pod Ratuszem był zupełnie inny za sprawą deszczu. Cały dzień się zbierały chmury, ale dopiero podczas startu ostatniego przejazdu zaczęło padać. W tych warunkach nie trudno było o błąd i to Ci co ich popełnili najmniej mogli cieszyć się dobrym wynikiem.

Ostatecznie 3 miejsce podium, po świetnych przejazdach obu prób przy Ratuszu, zajął Daniel Jedliński/Andrzej Grześko (BMW323). Drugie miejsce, dzięki równej i czystej jeździe przez cały rajd, zajęli Piotr Kamiński/Tomasz Struk (BMW E36). Bezkonkurencyjnie, bo z przewagą aż 9,9s, zwyciężyła załoga Adam Tumiel/Konrad Bitowski (Subaru Impreza). Gratulujemy.

Poniżej zamieszczamy pełne wyniki.

Klasyfikacja Końcowa
Szczegółowa Klasyfikacja
Na PS1   Po PS1
Na PS2   Po PS2
Na PS3   Po PS3
Na PS4   Po PS4
Na PS5   Po PS5
Na PS6   Po PS6
Na PS7   Po PS7
Na PS8   Po PS8

Klasyfikacja Team
Lista Kar
Lista Dyskwalifikacji