Podsumowanie Możliwości Zdobycia Podium w Poszczególnych Klasach Pojazdów po 5ciu startach sezonu.

Po 5ciu emocjonujących rajdach w sezonie, poszczególne klasyfikacje powoli ujawniają nam kierowców, którzy mają największe szanse na zdobycie miejsc na podium. 

W klasyfikacji generalnej, jest już wszystko jasne. Sezon zdominowała załoga Wojciech Czepiel i Anna Biała, którzy z sukcesem prowadzą swoją Toyotę GR Yaris. Zdobywając imponujące 137 punktów, mają bezpieczną przewagę nad konkurencją. Ostatni rajd nie wpłynie na ich pozycję lidera, co oznacza, że są już na najwyższym stopniu podium w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce to pozycja również nie zagrożona którą udanymi startami wywalczyła załoga Piotr Radziszewski/ Filip Żełobowski startujący Mitsubishi Lancer EVO X. Najniższy stopień podium w tej klasie pozostaje na razie zagadką którą będą rozwiązywały 4 załogi. 

Klasa K1: W tej klasie, Mateusz Fifielski prowadzi zdecydowanie, zdobywając 126 punktów. Paweł Oniszczuk jest na drugim miejscu z 111 punktami. Mimo że różnice są znaczne, ostatni rajd może jeszcze przynieść zmiany, zwłaszcza gdy liderzy popełnią błąd. Tomasz Teśluk i Maciej Rybak również mają szanse na podium.

Klasa K2: Walka w tej klasie jest zacięta, z Marcinem Wowtoniukiem na czele (121 punktów) przed Patrykiem Piechowiczem (116 punktów). Jakub Niewiarowski i Bartek Tuchliński także są blisko, a każdy błąd liderów może ich zbliżyć do podium.

Klasa K3: Wojciech Piechowicz i Arkadiusz Szendel w Hondzie Civic mają silną pozycję na szczycie klasyfikacji z 99 punktami. Kamil Węglicki w BMW Z3 jest jednak zaledwie o 11 punktów z tyłu. Piotr Samusiewicz i Izabela Kisielewski również mają szansę na podium, jeśli osiągną dobry wynik w ostatnim rajdzie.

Klasa K4: W tej klasie Wojciech Czepiel i Anna Biała w Toyocie GR Yaris dominują z wynikiem 125 punktów. Piotr Radziszewski i Marcin Piaścik w Mitsubishi Lancer Evo X są na drugim miejscu z wynikiem 99 punktów. Janusz Pietruczuk i Sebastian Zarecki (BMW) są trzeci z 83 punktami. Walka o podium w tej klasie będzie intensywna, zwłaszcza między BMW a Mitsubishi.

Klasa RWD: W tej klasie Janusz Pietruczuk i Sebastian Zarecki w BMW E36 328 prowadzą z wynikiem 116 punktów. Paweł Gawryluk i Czesław Remba (BMW E36) są tuż za nimi z 105 punktami. Maciej Gołek (BMW E46) jest trzeci z wynikiem 92 punktów. Walka o podium będzie emocjonująca, a ostatni rajd może przynieść decydujące zmiany.

Klasa STAG: W tej klasie Maciej Gołek na BMW E46 Tour 325i ma solidną przewagę z wynikiem 141 punktów. Łukasz Chlebus i Michał Chlebus (Peugeot 206) zajmują drugie miejsce z 90 punktami. Rafał Niewiarowski i Julia Jagodyńska (Renault Clio) są trzeci z 78 punktami. Maciej Sieńczuk i Paulina Sieńczuk (Renault Clio) zajmują czwarte miejsce z 65 punktami. Walka o podium w tej klasie również będzie zacięta, zwłaszcza między Peugeot a Renault.

Podsumowując, ostatni rajd będzie decydujący dla wielu załóg w walce o podium. Rywalizacja jest niesamowicie zacięta, a każdy błąd może przynieść istotne zmiany w klasyfikacji. Czekamy z niecierpliwością na emocje ostatniej rundy sezonu!