27. Rajd Niepodległości – EDIT 09.11 – Lista zgłoszeń i komunikat Dyr. nr 1

Samochodowe Mistrzostwa Białegostoku 2018 wkracza w decydującą fazę. Setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości załogi rajdowe z Podlasia uczczą startem w „27. Rajd Niepodległości”, który odbędzie się w dniu Święta Narodowego, w niedzielę 11 listopada 2018r. Ponownie SMB wraca na teren Outlet Białystok, przy ul. Wysockiego 67. Tam będzie zlokalizowana baza rajdu tj.: Park przedstartowy, Serwis, Próba Sprawnościowa (PS) oraz zakończenie imprezy. Na uczestników będzie czekać łącznie 8 prób w tym 3 różne. Oprócz trzykrotnego przejazdu próby na terenie Outlet Białystok, załogi zmierzą się z Torem Wschodzący Białystok (również trzykrotnie) oraz dwukrotnie na nowym miejscu, czyli terenie firmy SaMASZ w Zabłudowie przy ul. Trawiastej 1. Odbiór Administracyjny (OA) i Badanie Kontrolna (BK) przed rajdem odbędzie się u naszego sponsora firmy AC SA, w firmowym warsztacie STAG na ul. Handlowej 6F w Białymstoku.

W klasyfikacji generalnej cyklu, nadal na prowadzeniu Tomasz Wasilewski (Mitsubishi Lancer EVO X)), który zgromadził 97pkt. Na drugim miejscu z 78 punktami jest Danil Jedliński i Andrzej Grześko na BMW 323Ti. Trze Trzecie miejsce to załoga Adam Tumiel i Konrad Bitowski, którzy na swym Subaru Impreza uzbierali 68pkt. Możemy być jednak spokojni o zaciętą rywalizację, bo Paweł Siodmok (Honda Civic TYPE-R – 55pkt) i Marcin Malinowski (Ford Fiesta ST – 51pkt), a więc odpowiednio 4 i 5 miejsce klasyfikacji, nie dadzą odetchnąć wspomnianej trójce.

Pamiętajcie, że Jeśli macie prawo jazdy kategorii B i sprawny technicznie samochód wraz z ubezpieczeniem OC oraz lubicie rywalizację, to nie czekajcie – zgłoście się! Nie trzeba posiadać licencji sportu samochodowego, ani specjalnie przygotowanego samochodu. Nauka, rywalizacja i zabawa w jednym gwarantowane!

 

Szczegóły zawarte są w Regulaminie uzupełniającym i w załącznikach.

Regulamin uzupełniający

Harmonogram czasowy

Formularz zgłoszeniowy

Zał. nr 3

Zał. nr 3b

Wzór zgody użyczenia pojazdu

 

Plakat do pobrania

 

Lista zgłoszeń  –  Ostateczna

Komunikat Dyrektora nr 1

 

Zgłoszenia oraz pytania należy kierować na adres mailowy: biurorajdu@ap.bialystok.pl

Zapraszamy również na profil Samochodowych Mistrzostw Białegostoku na portalu Facebook.