V SMB – podsumowanie

3. Samochodowy Rajd Bielska Podlaskiego” za nami. Rajdowe załogi ponownie opanowały Bielsk Podlaski rywalizując na próbach MPEC, MOSiR, POM oraz Ratusz, sprawiając mieszkańcom świetne widowisko. Nie obyło się bez kilku awarii, urwanych kół i „zwiedzania poboczy” dróg. Po ośmiu próbach sprawnościowych, podobnie jak w roku ubiegłym, rajd w klasyfikacji generalnej padł łupem załogi Adam Tumiel i Konrad Bitowski na Subaru Impreza GT, reprezentującej team T-Trans. Wyprzedzili oni o 15,8s drugą na mecie załogę Paweł Siodmok i Michał Malinowski na Honda Civic Type-R (TAS-Mobilerent RT).
Na trzecim miejscu podium, ze stratą 20,9s stanęli Daniel Jedliński i Andrzej Grześko na BMW 323Ti (Miejsce na Twoja Reklamę Rally Team). W klasach zwyciężyli: Piotr Sochacki/Maciej Jarmoc na fiat Punto (K1), Grzegorz Sianko/Jacek Pliszka na Honda Civic (K2), Pawel Siodmok/Michał Malinowski na Honda Civic Type-R (K3), Adam Tumiel/Konrad Bitowski na Subaru Impreza (K4), Darius Saulevicus/Magdalena Zawinowska na skoda Fabia RS (Gość). Puchar RWD ponownie ponownie powędrował do załogi Daniel Jedliński i Andrzej Grzesko na BMW 323Ti. W klasyfikacji TEAM pierwsze miejsce zajął T-Trans (37pkt), drugie TAS-Mobilerent Racing Team (29pkt), a trzecie Miejsce na Twoja Reklamę Rally Team (28pkt).

Dziękujemy dla Pana Jarosława Borowskiego, Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski, Pani Raisy Rajeckiej Wójt Gminy Bielsk Podlaski oraz Starostwu Powiatowemu w Bielsku Podlaski za okazaną pomoc w realizacji zawodów. Podziękowania ślemy do sponsorów naszej imprezy tj. firmom: SEAL w Bielsku Podlaskim, stacji paliw Moya Haćki, galonoleje.pl, producentowi opon sportowych RACE-GC, Falkowski Team oraz mobilerent.pl. Dziękujemy MOSiR i MPEC w Bielsk Podlaskim za użyczenie terenu pod próby, dla Kreatywnego Bielska za nagłośnienie bazy rajdu, komentowanie zmagań uczestników i atrakcje dla najmłodszych oraz dla naszych patronów medialnych za zapowiedzi i relacje z imprezy. Dziękujemy za wsparcie i mamy nadzieję na ponowną owocna współpracę w przyszłym roku.