„31. Impreza Samochodowa Barbórka 2016” – VI runda SMB 2016 – 03.12.2016r.

Po raz 31 rajdowcy-amatorzy i sympatycy sportów samochodowych spotkają się na białostockim lotnisku Krywlany podczas kolejnej imprezy Automobilklubu Podlaskiego. 3 grudnia 2016 roku (Sobota) rozegrana zostanie szósta – ostatnia runda cyklu Samochodowych Mistrzostw Białegostoku. Już niebawem odbędzie się zatem finał tegorocznego cyklu, o trofeum którego walczy w tym roku kilkadziesiąt załóg.

Ważnym punktem imprezy jest walka kierowców w nocnym trofeum Monte-Krywlany, które zakończy 31. Barbórkę, będąc zarazem oddzielnym kryterium. Kierowcy rozegrają je po raz kolejny. To niezwykle widowiskowa część grudniowego wydarzenia ciesząca się szczególnym zainteresowaniem wśród publiczności i uczestników. Mamy nadzieję, że i tym razem będziemy obserwować zaciętą rywalizację o trofeum.

Głównym sponsorem grudniowej imprezy jest białostocka firma LPG Tech, z którą rozpoczynamy współpracę przy projektach Automobilklubu. LPG Tech to jeden z liderów na rynku LPG. Szeroka gama sterowników Tech-Dragon jest obecna niemal w całej Europie i wielu krajach świata. Grudniowa Barbórka jest pierwszą imprezą, którą wspiera LPG Tech.

Przypomnijmy, że w cyklu Samochodowych Mistrzostw Białegostoku może wystartować każdy kierowca. Impreza będzie miała formę konkursowej jazdy samochodem i składać się będzie tradycyjnie z prób sprawnościowych. To kolejna impreza skierowana do kierowców amatorów, bez licencji zawodniczych i do udziału nie jest wymagany specjalnie przygotowany samochód. Wystarczy prawo jazdy kategorii B, pilot oraz sprawny technicznie samochód wraz z ubezpieczeniem OC.

W grudniowej imprezie proponujemy uczestnikom 4 próby sprawnościowe oraz nocne trofeum Monte-Krywlany. Bazę rajdu umiejscowiliśmy na białostockim lotnisku. Start imprezy – 12.30, 3 grudnia 2016. Otwieramy listę zgłoszeń!

Wszelkie informacje na temat imprezy dostępne będą na oficjalnej stronie Automobilklubu Podlaskiego (ap.bialystok.pl) oraz na profilu facebookowym cyklu (Samochodowe-Mistrzostwa-Białegostoku). Serdecznie zapraszamy również do kibicowania najlepszym amatorskim załogom rajdowym z naszego województwa!

Szczegółowy harmonogram imprezy:
12.30 START
12:30 Próba 1 – Giełda Samochodowa 1
12:50 Próba 2 – Lotnisko-Płyty 1
13:50 Próba 3 – Giełda Samochodowa 2
14:10 Próba 4 – Lotnisko-Płyty 2
16.00 Nocne Trofeum Monte-Krywlany
18:00 Rozdanie Pucharów

Regulamin Uzupełniający
Formularz zgłoszeniowy

EDIT 01.12.16

Lista zgłoszeń – zamknięta

Harmonogram BK1

Komunikat Dyr. nr 1

EDIT 02.12.16

Schemat Sz Gielda samochodowa

Schemat Sz Lotnisko-Płyty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *