25. Rajd Niepodległości – V runda SMB 2016 – 11.11.2016r.

Jubileuszowy Rajd Niepodległości to piąta runda SMB!

Już za niespełna dziesięć dni kolejna runda Samochodowych Mistrzostw Białegostoku. Po raz piąty spotkamy się na trasie tego popularnego cyklu rajdowego w naszym regionie. Do rozegrania zostały jeszcze dwie odsłony. Pierwsza z nich to doskonale wszystkim znany Rajd Niepodległości, który rozegramy już po raz 25! Dziś otwieramy listę zgłoszeń!

Impreza będzie miała formę Konkursowej Jazdy Samochodem i składać się będzie tradycyjnie z prób sprawnościowych. To kolejna impreza skierowana do kierowców amatorów, bez licencji zawodniczych i do udziału nie jest wymagany specjalnie przygotowany samochód. Wystarczy prawo jazdy kategorii B, pilot lub pilotka 🙂 i sprawny technicznie samochód wraz z ubezpieczeniem OC. Nie czekaj – zgłoś się! Być może odkryjesz w sobie zacięcie rajdowe i wkroczysz w nowy nieodkryty przez Ciebie świat!
Serdecznie zapraszamy również do kibicowania najlepszym amatorskim załogom rajdowym z naszego województwa!

Za nami cztery odsłony SMB. Rajdem Niepodległości rozpoczynamy jesienno-zimowe zmagania w ramach cyklu. Pamiętajcie! Ścigamy się w aż w ośmiu klasyfikacjach. W generalnej, po czterech rundach, prowadzi załoga Adigo RT Tomasz Wasilewski/Karolina Kiszko w Evo X, których z pewnością będą ścigać w ostatnich imprezach cyklu Robert Kwaśniak/Adam Reszuta w BMW 318iS oraz załoga STAG Rally Team Marcina Dziewiątkowskiego/Tomasza Kraczko w Peugeocie XSI. To dotychczasowe podium klasyfikacji generalnej SMB. Ale nie zapominajmy, że rywalizacja będzie kontynuowana również w innych klasyfikacjach. Trzymamy kciuki za bezpieczną jazdę i fantastyczną zabawę!

Na trasie piątej odsłony SMB proponujemy Wam 7 prób sprawnościowych (3×2+4×1), poprzedzonych tradycyjnie PKC. Bazę rajdu umiejscowiliśmy na Politechnice Białostockiej. Stamtąd ruszymy w trasę (PKC 0) i tam zakończymy imprezę. Start imprezy – 10.00, 11 listopada 2016.

Wszelkie informacje na temat imprezy dostępne będą na oficjalnej stronie Automobilklubu Podlaskiego (ap.bialystok.pl) oraz na profilu facebookowym cyklu (Samochodowe-Mistrzostwa-Białegostoku).

Przypominamy, że 25. Rajd Niepodległości to również impreza z cyklu Samochodowych Mistrzostw Okręgu Białostockiego,

Zamknięcie listy zgłoszeń 9 listopada (środa), o godz. 15.00

Szczegóły zawarte są w Regulaminie uzupełniającym i w załącznikach.

Regulamin Uzupełniający

Formularz zgłoszeniowy

EDIT 09.11

Harmonogram czasowy imprezy

Lista zgłoszeń – zamknięta
Harmonogram czasowy BK

EDIT 10.11

Komunikat Dyrektora nr 1

Sz 1/4/7  Politechnika

Sz 2/5/8 Lotnisko-Płyty

Sz 3/6/9 Giełda Samochodowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *