25.06.2022 – III runda STAG SMB 2022, III runda RSMOB 2022 – podsumowanie.

Lał się dziś nam żar z nieba. Choć zmęczenie temperaturą dawało w kość, wszyscy z zaciekłością walczyli o każdą setną sekundy.

Na starcie czerwcowych zawodów stanęło 45 załóg. Zawodnicy walczyli w dwóch lokalizacjach zaczynając od startu na próbie – Stadion Miejski, następnie przejeżdżali na próbę przygotowaną na Torze Białystok.

Bardzo widowiskowa była podobnie jak w poprzednim roku Próba Super Specjalna o Puchar Prezesa Automobilklubu Podlaskiego Cezarego Niewiarowskiego, którą po zaciętej walce w startach równoległych wygrał Grzegorz Wysocki /Bartosz Walewski Hondą Civic. Czytaj dalej...

III runda STAG SMB i III runda RSMOB 2022 – 25.06.2022 – EDYCJA 24.06.2022r.

Ruszamy z 3 rundą Stag Samochodowych Mistrzostw Białegostoku. Po ogromnych emocjach, które zapewnił 41. Rajd Podlaski, czas na kolejne zmagania i emocjonującą rywalizację. Już 25 czerwca odbędzie się 3 runda STAG SMB i RSMOB.

Przygotowaliśmy dla Was dwie lokalizacje. 25 czerwca o godzinie 10:00 zaczniemy na Stadionie Miejskim, drugą lokalizacją będzie Tor Białystok. Obie próby przejedziecie czterokrotnie. Odcinki łącznie będą miały długość ponad 21 kilometrów. Już teraz możecie zgłosić się do czerwcowych zmagań.

Szczegóły dotyczące imprezy znajdziecie w dokumentach poniżej: Czytaj dalej...

09.04.2022 – II runda STAG SMB 2022, II runda RSMOB 2022 – podsumowanie.

70 załóg stanęło na starcie II rundy STAG SMB. W sumie na zawodników czekało 8 odcinków specjalnych w dwóch lokalizacjach. Początkowo na torze po porannych opadach deszczu, było ślisko, co sprawiło że załogi stworzyły piękne widowisko. Każde kolejne auto osuszało tor i robiło się przyczepnie. Jednak wiszące deszczowe chmury nad Białymstokiem nie dawały pewności że ponownie się nie rozpada, dobór opon, był więc zagadką.

Podobnie było na drugiej lokalizacji : terenach WSAP. Tam można było oglądać boki na kostce brukowej i przyciągające krawężniki . Tutaj oprócz przyczepności potrzeba było również czujności ! Choć pogoda nie dała się do końca określić , udało się wyłonić zwycięzców których prezentujemy poniżej : Czytaj dalej...