Zimowy Start Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Białegostoku: I Runda STAG SMB oraz RSMOB 2024

Dzisiaj, w mroźny  poranek, rozpoczęliśmy sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Białegostoku, a na starcie stanęły 42 załogi gotowe do zimowego wyzwania. Pierwsza runda STAG SMB oraz RSMOB 2024 odbyła się w dwóch różnych lokalizacjach.

Pierwszą z nich był Tor Białystok, który okazał się być prawdziwym lodowiskiem. Padający w nocy śnieg nie miał szansy stopić się przy dzisiejszych niskich temperaturach, co sprawiło, że poszczególne sekcje trasy stały się areną widowiskowych poślizgów i dynamicznych manewrów. Kibice zgromadzeni przy torze byli świadkami akrobacji kierowców, którzy musieli walczyć o kontrolę nad swoimi pojazdami na śliskiej nawierzchni.

Drugą lokalizacją, były tereny wokół dawnej Wyższej Szkoły Administracji Publicznej (WSAP). Tam, mokra trasa z licznie rozstawionymi szykanami sprawiła, że załogi musiały pokazać nie tylko szybkość, ale także precyzję w prowadzeniu swoich samochodów. To miejsce stworzyło zupełnie inne wyzwania dla kierowców, którzy musieli aktywnie pracować kierownicą, aby sprostać wymaganiom trasy.

Nie było zaskoczeniem, że w tych trudnych warunkach najlepiej poradzili sobie mistrzowie z poprzedniego sezonu, Anna Biała i Wojciech Czepiel. Ich umiejętności i doświadczenie pozwoliły im utrzymać przewagę nad rywalami i zdobyć pierwsze miejsce na podium. Tuż za nimi uplasowali się Wowtoniuk Marcin, Supiński Adam , a na najniższym stopniu podium stanęła załoga Radziszewski Piotr Żełobowski Filip.

Warto podkreślić, że wszystkie miejsca na podium zajęły samochody marki Toyota Yaris GR.

Dzisiejsza runda otworzyła sezon 2024, zapowiadając serię emocjonujących motoryzacyjnych wydarzeń. Kalendarz imprez jest pełen atrakcji, które z pewnością dostarczą fanom rajdów wielu niezapomnianych chwil. Mamy nadzieję, że wszyscy kibice już zapoznali się z datami i nie mogą się doczekać kolejnych zmagań.

Serdecznie gratulujemy wszystkim załogom, które stanęły na podium dzisiejszej rywalizacji. Niech sezon 2024 będzie równie emocjonujący i pełen niespodzianek, jak pierwsza runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Białegostoku!