8. Samochodowy Rajd Bielska Podlaskiego, IV runda STAG SMB 2023, V runda RSMOB 2023 – podsumowanie.

8. Samochodowy Rajd w Bielsku Podlaskim, zorganizowany przez Automobilklub Podlaski, okazał się niezapomnianym wydarzeniem, które nie tylko dostarczyło wielu emocji załogom, ale także był prawdziwym pokazem dla kibiców.

Przeprowadzenie imprezy nie byłoby możliwe  bez wsparcia Pani Raisy Rajeckiej Wójt Gminy Bielsk Podlaski, Prezydenta Miasta Pana Jarosława Borowskiego oraz Starosty Powiatu Pana Jerzego Snarskiego, których zaangażowanie i pomoc były nieocenione.

Rajd odbył się w trzech lokalizacjach, co sprawiło, że zawodnicy musieli stawić czoła różnorodnym wyzwaniom. Pierwsza lokalizacja, znana zawodnikom z poprzednich lat, to „Ikea Industry” próba na asfaltowym placu była trudna do przewidzenia, a ustawiona przed metą szykana okazała się nieco trudniejsza niż niektórym się wydawało. Kolejny był KON-POL, nowość, dająca mnóstwo adrenaliny i zabierająca sporo felg. Próba o zmiennej nawierzchni, płyty, szutrowe naleciałości mamy nadzieję że oprócz czujnej jazdy sprawiało Wam sporo frajdy.

Ostatnią lokalizacją rajdu była ta, na którą wszyscy czekali – centrum miasta. Odcinek wokół rynku przyciągnął mnóstwo kibiców, a barierki dookoła placu były otoczone przez rodziny, które nie tylko podziwiały załogi w akcji, ale także korzystały z licznych atrakcji przygotowanych specjalnie na tę okazję. Dla najmłodszych były dmuchańce, przejażdżki wojskowymi pojazdami i malowanie długiego obrazu. Kiedy nadszedł czas na dwa przejazdy próby miejskiej, wszyscy z zapartym tchem obserwowali, kto najlepiej poradzi sobie z beczką.

Najlepszymi okazali się Wojciech Czepiel i Anna Biała, którzy najszybciej przejechali miejską próbę w swojej Toyocie GR. Zdobyli również pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej 8. Samochodowego Rajdu Bielska Podlaskiego. Na drugim miejscu, po zaciętej walce, uplasowali się Piotr Radziszewski i Marcin Piaścik, jadący  Lancerem EVO X, choć stracili ponad 17 sekund do liderów.

Brązowy medal rajdu przypadł Michałowi Kraciukowi i Mateuszowi Makarewiczowi, którzy ścigali się Audi A4. (+32.3 do lidera)

8. Samochodowy Rajd w Bielsku Podlaskim z pewnością zostanie w pamięci zarówno zawodników, jak i kibiców jako udane wydarzenie sportowe, które przyniosło wiele emocji i zabawy dla wszystkich uczestników.

Poniżej wyniki w poszczególnych klasach.

K4
1 Czepiel Wojciech / Biała Anna
2 Radziszewski Piotr / Piaścik Marcin
3 Kraciuk Michał / Makarewicz Mateusz

K3
1 Piechowicz Wojciech / Arkadiusz Szendel
2 Wysocki Grzegorz / Franckowiak Paweł
3 Sikorski Krzysztof / Żukowski Łukasz

K2
1 Piechowicz Patryk / Stefaniuk Kacper
2 Lewko Hubert / Wierzbicki Krzysztof
3 Suchodolski Adam / Wysocki Grzegorz

K1
1 Rybak Maciej / Rybak Wiktoria
2 Fifielski Mateusz / Kolosa Agnieszka
3 Oniszczuk Paweł / Wawryniuk Łukasz

RWD
1 Pezowicz Piotr / Piwko Dawid
2 Pietruczuk Janusz / Zarecki Sebastian
3 Gawryluk Paweł / Fromejster Tomasz

Stag LPG
1 Gołek Maciej / Klimek Oliwia
2 Sieńczuk Maciej / Sieńczuk Paulina
3 Niewiarowski Rafał / Jagodyńska Julia

Klasyfikacja TEAM
1 Bricoman Rally Team
2 Znowu Podium
3 I Drive Motorsport

PLIKI DO POBRANIA

Klasyfikacja końcowa

STAG LPG CUP

Klasyfikacja TEAM

Lista startowa