33. Impreza Samochodowa Barbórka 2018 – EDIT 07.12 (Schematy Prób, Komunikat Dyr. 2)

No i nadszedł czas na długo wyczekiwany finał Samochodowych Mistrzostw Białegostoku 2018!

Już 8 grudnia 2018r. (sobota) o godzinie 12:30 odbędzie się „33. Samochodowa Impreza Barbórka 2018”. Cała impreza odbędzie się na Torze „Wschodzący Białystok”. O 16:00 czekać będzie również na uczestników szansa zdobycia Nocnego Trofeum Monte-Krywlany!

Uczestnicy zmierzą się z czterema próbami sprawnościowymi w dwóch lub trzech konfiguracjach o zmiennej charakterystyce. Z pewnością, jak co roku, wyzwaniem będzie Nocne Trofeum Monte-Krywlany, które będzie też tzw.  Power Stage, a więc próbą premiowaną dodatkowymi punktami do klasyfikacji generalnej.

Po VI rundzie SMB dużo pozmieniało się w klasyfikacji poszczególnych klas. W klasie K1 Piotr Sochacki/Maciej Jamoc (Fiat Punto) objęli prowadzenie z 44pkt. Natomiast pomiędzy drugim miejscem- Igor Puchowicz/Łukasz Sztukowski (Fiat CCS) i trzecim- Emil Falkowski/Conrad Sala (Nissan Micra K12) różnica jest jedynie 2-óch punktów. W klasie K2 pierwsze miejsce zajmują Krzysztof Wierzbicki/Agnieszka Wierzbicka (Peugeot 206) wyprzedzając załogę  Grzegorz Sianko/Jacek Pliszka (Honda Civic) o zaledwie dwa punkty. W klasie K3 z różnicą jednego punktu Marcin Malinowski/Sebastian Kmiecik (Ford Fiesta ST) przodują nad Pawłem Siodmok/Pawłem Gejzlerem (Honda Civic Type-R). W klasie K4 Daniel Jedliński/ Andrzej Grześko (BMW 323Ti) objęli prowadzenie ze 117pkt nad Tomaszem Wasilewskim/Łukaszem Strukiem (Mitsubishi Lancer Evo X)- 98 pkt. Jak sami widzicie różnice punktów w TOP3 poszczególnych klas gdzieniegdzie są naprawdę niewielkie i dlatego jesteśmy pewni, że w finałowej rundzie będzie się działo- załogi zawalczą o ostatnie punkty w tym sezonie.

Dla widzów również przygotowaliśmy atrakcje. Podczas finałowej rundy SMB 2018 będzie można przejechać się na miejscu pilota, jako pasażer z kierowcą nie tylko rajdowym ale i dryftowym. Także zachęcamy na spędzenie z nami dnia w duchu motoryzacyjnym.

Przypominamy, że w rajdzie może wziąć udział każdy kto ma prawo jazdy kat. B i sprawny techniczne samochód wraz z ubezpieczeniem OC. Jeśli już od dłuższego czasu zastanawiałeś się nad wzięciem udziału w naszej imprezie i spełniasz powyższe warunki- zgłoś się!

Szczegóły zawarte są w Regulaminie uzupełniającym i w załącznikach.

Regulamin uzupełniający

Formularz zgłoszeniowy

Zał. nr 3

Zał. nr 3b

Wzór zgody użyczenia pojazdu

Plakat

 

Edit 06.12
Lista Zgłoszeń
Komunikat Dyrektora nr 1

 

Edit 07.12
Schematy Prób
Komunikat Dyrektora nr 2

 

Zgłoszenia oraz pytania należy kierować na adres mailowy: biurorajdu@ap.bialystok.pl

Zapraszamy również na profil Samochodowych Mistrzostw Białegostoku na portalu Facebook.