3. Runda SMB 2018 – Podsumowanie


Za nami 3. Runda Samochodowych Mistrzostw Białegostoku 2018. Słońce dopisało, ale silnie wiejący wiatr dał się wszystkim we znaki. Na starcie stanęło finalnie 45 aut, z czego dojechało 38. Zwyciężył Marcin Malinowski (T-Trans Rally Team) na Fordzie Fiesta ST, który wygrał również w klasie K3. Drugie miejsce ze stratą 6,3s zajęli goście z Litwy Vaidas Karasauskas / Inga Surdokiene na Honda Civic, a trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej przypadło załodze Daniel Jedliński i Andrzej Grześko na BMW 323Ti (Miejsce na Twoją Reklamę Rally Team), którzy stracili 9,1s do zwycięzcy. Ich łupem pałda również Klasa K4 oraz Puchar RWD.

Liderzy cyklu Tomasz Wasilewski i Łukasz Struk tym razem na szóstym miejscu, ale za to wygrali Power Stage i zgarnęli 5 pkt do klasyfikacji. Gdzie dwóch się bije, tam…. w klasie K1 Piotr Sochacki i Maciej Jarmoc (Camera Cafe Team) wygrywają. Liderzy klasy Igor Puchowicz/Łukasz Sztukowski i Krzysztof Sikorski nie ukończyli imprezy z powodu awarii sprzętu.
Drugie i trzecie miejsce przypadło odpowiednio Tomasz Tesluk/Paweł Radziwoniuk i Emil Falkowski/Conrad Sala. Pod nieobecność Grzegorza Sianko (STAG Rally Team)w klasie K2 wygrali wspomniani wcześniej goście z Litwy. Goniący ich Hubert Lewko i Dariusz Kulina (Honda Civic) stracili 22,2s, a podium uzupełnili Jacek Pliszka/Radosław Perkowski na Honda Civic (Stag Rally Team). Paweł Siodmok i Łukasz Zieliński (Honda Civic Type-R) po świetnym występie na 2. Rundzie SMB 2018, tym razem nieco gorzej i drugie miejsce w klasie K3, a trzecie miejsce w tej klasie zajęli Piotr Naliwajko z Katarzyną Woszczenko (Opel Astra GSI). W klasie K4 duet Paweł Modzelewski i Karol Kloza na BMW 323Ti (T-Trans) zajęli drugie miejsce, a na trzecim stanęli liderzy cyklu, czyli Tomasz Wasilewski/Łukasz Struk na Mitsubishi Lancer EVO X (FIT FORMUŁA). Zwycięzcy klasy Gość, to Bartosz Siereda i Maciej Łapiński na BMW 316. Pierwsza trójka klasyfikacji TEAM to: T_Trans (43pkt), Miesce na Twoją Reklamę RT (40) i ex eaquo po 24 pkt Camera Cafe Rally Team oraz TAS MOBILERENT RACING TEAM.
Serdecznie dziękujemy sponsorom imprezy tj. : mobilerent24.pl, Galonoleje.pl oraz RACE GC. Dziękujemy partnerom: Wschodzący Białystok, WORD Białystok, BOSiR Białystok, Camera Cafe. Dziękujemy dla partnerów medialnych: BiałystokOnline.pl, Radio Jard, Gazeta Współczesna, RMF Maxx.
Kolejna impreza z cyklu Samochodowych Mistrzostw Białegostoku w odbędzie się w niedzielę 17 czerwca 2018r. Zanim to nastąpi serdecznie zapraszamy na najważniejszą imprezę Automobilklubu Podlaskiego, czyli 37. Rajd Podlaski – 26-27 maja 2018r. (więcej na www.rajdpodlaski.pl).

Lista startowa
Klasyfikacja Końcowa

Szczegółowa Klasyfikacja
Na PS1   Po PS1
Na PS2   Po PS2
Na PS3   Po PS3
Na PS4   Po PS4

Klasyfikacja Team
Lista Kar
Lista Dyskwalifikacji