32 Impreza Samochodowa Barbórka 09.12.2017r

Zapraszamy na 32. Imprezę Samochodową Barbórka 2017, która odbędzie się w drugi weekend grudnia, czyli 09.12.2017r. Organizatorem jest Automobilklub Podlaski.

Za nami cały rok walki w Samochodowych Mistrzostwach Białegostoku oraz Samochodowych Mistrzostwach Okręgu Białostockiego. Tradycyjnie, Impreza Samochodowa Barbórka, jest rundą finałową, na trasach której rozstrzyga się cały sezon. Od lat odbywa się ona na terenie byłego Lotniska Krywlany. Tegoroczna impreza topograficznie będzie w podobnym miejscu, jednakże dzięki uprzejmości Urzędu Miejskiego w Białymstoku oraz BOSiR Białystok, będzie to świeżo otwarty „Tor Wschodzący Białystok”! Fanom podlaskiego motosportu nie trzeba przedstawiać tego miejsca. Jest to pierwszy tego typu obiekt w naszym mieście, gdzie w bezpiecznych warunkach można sprawdzić na co stać nasze auta, jak również kierowców. Start planowany jest na godzinę 12:30. Przygotowane będą 4 Próby Sprawnościowe. Tor pozwala na łatwe zmienianie konfiguracji, więc możecie spodziewać się wszystkiego, nie tylko tego co znane jest z obecnie odbywających się jazd na tym torze. Tradycją jest Nocne Trofeum, które rozpocznie się tuż po zachodzie słońca, więc skontrolujcie dobrze swoje światła.

Więcej szczegółów w regulaminie.

O imprezie dowiecie się także od naszych patronów medialnych: BialystokOnline.pl, Współczesna, Jard, TV Podlasie, TVK Hajnówka.

Barbórka nie mogłaby się odbyć bez naszych sponsorów: Rak-Bud, MobileRent, Agnex. Chcemy im już teraz bardzo podziękować za pomoc.

VI runda SMB i SMOB, w połączeniu z nowym torem, z pewnością skłoni wszystkich zawodników do zawziętej walki o zwycięstwo. Pretendentów do tytułu jest wielu. Impreza Samochodowa Barbórka przyciąga zawsze wielu zawodników, więc z pewnością będzie można zdobyć komplet punktów w każdej klasie. Dodatkowo, ostatnia próba całego sezonu SMB i SMOB, czyli Nocne Trofeum, będzie Power Stagem, za który można zdobyć dodatkowe punkty. W klasyfikacji generalnej prowadzi Tomasz Wasilewski z przewagą 24 punktów nad Adamem Tumielem. Podium obecnie zamyka Piotr Kamiński ze stratą 10pkt do drugiego miejsca. W poszczególnych klasach liderami są: K1 – Igor Puchowicz, K2 – Grzegorz Sianko, K3 – Piotr Kamiński, K4 – Adam Tumiel.

Pełna klasyfikacja tutaj.

W ostatniej, finałowej rundzie wystartować może każdy. Wystarczy posiadać sprawne auto, zgodne z przepisami o ruchu drogowym, ważne OC, kask i chęć sprawdzenia swoich umiejętności.

Nie startowałeś wcześniej, bo nie mogłeś znaleźć pilota? Nie ma problemu, w Barbórce można wystartować samemu, prawy fotel może pozostać pusty.

VI Runda SMB i SMOB odbędzie się na nowym, równym i bezpiecznym torze, więc nie musisz obawiać się o swojego cywila.

Mimo wszystko szkoda Ci auta? Masz kolegę który startuje? Namów go na podzielenie się autem, gdyż w Barbórce jest możliwość startu dwóch kierowców jednym autem. Wystarczy o tym poinformować podczas wysyłania zgłoszenia.

Impreza Samochodowa Barbórka jest najlepszą okazją to rozpoczęcia przygody z rajdami. Co roku pojawiają się nowe twarze, które zostają na długo. Na tegoroczną rundę zapisać się może aż 80 załóg, z pewnością starczy miejsca dla każdego!

Zainteresowany? Wszelkie informacje na temat imprezy dostępne będą na oficjalnej stronie cyklu (www.smbap.pl) oraz na profilu facebookowym cyklu (Samochodowe Mistrzostwa Białegostoku).

Zgłoszenia oraz pytania: biurorajdu@ap.bialystok.pl.

Regulamin Uzupełniający

Formularz Zgłoszeniowy

Zał nr 3

Zał nr 3b

Wzór zgody na użyczenie pojazdu