„2. Samochodowy Rajd Bielska Podlaskiego” – IV runda SMB i SMOB 2017 – UPDATE Lista zgłoszeń na 14.09

Po dłuższej przerwie wracają Samochodowe Mistrzostwa Białegostoku. Tym razem organizowany przez Automobilklub Podlaski cykl SMB ponownie zawita do gościnnego Bielska Podlaskiego. W niedzielę 17-go września 2017r. Spod miejskiego Ratusza na ul. Sinkiewicza, o godz.. 11.00 wystartuje „2. Samochodowy Rajd Bielska Podlaskiego” – IV runda SMB i SMOB 2017. Uczestnicy będą rywalizować łącznie na ośmiu próbach sportowych, w tym na dwukrotnie przejeżdżanej, widowiskowej próbie „Ratusz” w samym centrum miasta. Próby sportowe odbywać się będą w większości na placach utwardzonych, ale amatorzy luźnej nawierzchni również znajdą coś dla siebie. Część administracyjna w dniu imprezy odbędzie się w budynku Szkoły Podstawowej nr 5 na ul. Kopernika, a Badanie Kontrolne aut zostanie przeprowadzone w Parku przedstartowym na ul. Mickiewicza.

Oprócz sportowej rywalizacji, wokół miejskiego Ratusza, u zbiegu ulic Sienkiewicza, Mickiewicza i Placu Ratuszowego, będzie zlokalizowany Mini Fan Park, a w nim m.in.: konkursy z nagrodami, prezentacja wyczynowych aut, alko gogle, „pijany rower”, symulator działania poduszki powietrznej. Będzie też można wygrać przejazd z licencjonowanym zawodnikiem po trasie PS „Ratusz”. Ogłoszenie wyników i wręczenie pucharów nastąpi ok. godz. 18.30 na scenie, skąd będzie prowadzona cała impreza.
Warto zaznaczyć, że impreza odbędzie się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski Pana Jarosława Borowskiego.

W klasyfikacji generalnej cyklu SMB z 60pkt. znajduje się duet Tomasz Wasilewski i Emil Borek (Mitsubishi Lancer EVO X). Na miejscu drugim z dorobkiem 30pkt. jest Grzegorz Sianko i Jacek Pliszka (Honda Civic). W zawiązku z tym, że Marcin Dziewiątkowski z Tomaszem Kraczko są już zawodnikami licencjonowanymi, to można przyjąć, że na ich trzecie miejsce wskoczył Piotr Kamiński i Tomasz Struk (BMW 318Ti) mający 21pkt. Czy lider klasyfikacji oraz zwycięzca ubiegłorocznej edycji rajdu Tomasz Wasilewski ponownie zwycięży, czy też do walki włączą się inne załogi? Odpowiedź poznamy już za niespełna trzy tygodnie. Emocje gwarantowane.

Jeśli masz prawo jazdy kategorii B i sprawny technicznie samochód wraz z ubezpieczeniem OC oraz lubisz rywalizację, to nie czekaj – zgłoś się! Nie trzeba posiadać licencji sportu samochodowego, ani specjalnie przygotowanego samochodu.

Szczegóły zawarte są w Regulaminie uzupełniającym i w załącznikach.

Regulamin Uzupełniający
Harmonogram czasowy
Formularz zgłoszeniowy
Formularz zgłoszeniowy – Team
Zał nr 3

Zał nr 3b
Wzór zgody na użyczenie pojazdu

Plakat do pobrania
Zgłoszenia oraz pytania należy kierować na adres mailowy: biurorajdu@ap.bialystok.pl
Zapraszamy również na profil Samochodowych Mistrzostw Białegostoku na portalu Facebook.

 

UPDATE 13.09

Lista zgłoszeń na dzień 13.09.2017 godzina 13

 

UPDATE 14.09

Lista zgłoszeń na dzień 14.09.2017 godzina 13