Wyniki 2. Rundy SMB 2018

2 Runda Samochodowych Mistrzostw Białegostoku 2018 dobiegła końca.

Miejscem zmagań zawodników, był Tor Wschodzący Białystok, który daje wręcz nieograniczone możliwości konfigurowania trasy. Zawodnicy musieli dwukrotnie pokonać, dwie próby sprawnościowe. Pierwszy układ był pod znakiem długości, gdyż kierowcy robili łącznie aż 4 okrążenia. Zważywszy na fakt, iż start był co 1 minutę, na trasie znajdowały się równocześnie cztery załogi. Przekładało się to bezpośrednio na nieustającą walkę i wysoki poziom zmagań, co nie pozwalało się nudzić dla kibiców. PS 3 i 4, czyli druga konfiguracja toru, nastawiona była na szybkość i hopę. Przejazd przez wzniesienie okazał się bardzo dużym wyzwaniem dla dużej ilości aut. Nie obeszło się bez uszkodzonych mis olejowych. Z 52 załóg, które stanęły na stracie, rajd ukończyło 39. Najszybsza wśród nich, po raz kolejny w tym roku, była załoga Tomasz Wasilewski / Łukasz Struk w Mitsubishi Lancer X. Mimo problemów technicznych na przed ostatnim odcinków, walczyli do końca i zwyciężyli. 7,3s za nimi, dotarła załoga Paweł Siodmok / Łukasz Zieliński w Hondzie Civic Type-R. Ich równa jazda oprócz pudła w generalce, pozwoliła zwyciężyć w klasie K3. Ostatnie miejsce podium przypadło Danielowi Jedlińskiemu, pilotowanemu przez Andrzeja Grześko w BMW 323Ti. Dodatkowo, była to najszybsza załoga RWD, pośród 13 które ukończyło rajd. Gratulujemy zwycięzcom.

Po raz kolejny, organizatorzy nie zapomnieli również o kibicach. Zorganizowano konkursy, w których wygraną były przejazdy z licencjonowanymi zawodnikami w ich rajdówkach. Z takiej niebywałej okazji, skorzystało 15 osób.

Już teraz, zapraszamy na kolejną, trzecią rundę SMB, już 21.04.2018. Do zobaczenia.